Лечението с плазма – сламката, за която се хващаме, но трябват научни доказателства
„Трябва да има регистър. Всеки човек, който е лекуван с плазма, да бъде регистриран. След това да се направи анализ каква е степента на полезност на това лечение. Към момента няма достатъчно информация.“ Това каза пулмулогът д-р Александър Симидчиев в „Беновска пита“ по Канал 3.
„Плазмата има голям ефект, когато още не са настъпили органни увреди. В момента всеки се хваща като за сламка за различни терапии и и лечения, но тябва да има научни доказателства.“ Той обясни, че хората умират, защото вирусът атакува белия дроб и е изключително трудно е да се управлява прцесът, а прилагането на медикамент трябва да е доказано от науката.
Д-р Симидчиев подчерта, че протоколи има, но всеки пациент е индивидуален. Всеки трагичен случай поражда негативизъм към лекарите. Пулмулогът допълни, че вината за сегашната ситуация е в неспазването на мерките.
„Ако се спазваха мерките, нямаше да има отделения, в които леглата са свършили. Претоварването на системата е факт.“
Александър Симидчиев подчерта, че малко хора са очаквали това, което се случи.
Д-р Симидчиев смята, че антигенните тестове могат да ни помогнат за по-доброто управление на пандемията.
„Степента на съвпадане на резултатите между PCR тестовете и антигенните тестове е над 98 процента“, посочва експертът – „Това значи, че антигенните тестове могат да се използват като добър заместител на PCR-ите. Те са малко по-малко чувствителни – тоест има хора, които са отрицателни на антигенните тестове, но не и нa PCR, но те са твърде малък процент. Тези тестове могат да бъдат използвани, за да се генерират данни, които да позволят по-добро управление на пандемията. В момента лично според мен, брoят на официално регистрираните тествани хора с PCR е много по-малък от реално тестваните, Хората си правят повече антигенни тестове, защото са по-евтини и по-достъпни, но не влизат в официалната статистика”.
„При всички положения ще стигнем и до по-високи стойности на смъртността, тъй като тя върви отместена във времето спрямо броя на заразените и на хоспитализираните. При всички положения ще има ръст, но до колко ще стигне ми е трудно да прогнозирам”, това заяви по-рано в интервю по NOVA пулмологът д-р Александър Симидчиев.
3 Отговори
[…] […]
[…] […]
[…] […]