Защо УМБАЛ – Бургас „клекна“ пред „Сърце и мозък“
На 14.11.2022 година Съвета на директорите на „УМБАЛ-Бургас“ АД с протокол № 6/14.11.2022 г. е решил да оттегли подписа си от Уведомително писмо на УМБАЛ „Дева Мария“ ЕООД, МБАЛ „Лайф Хоспитал“ ЕООД, „МБАЛ д-р Маджуров“ ЕООД, МБАЛ ,,Бургасмед“ ЕООД и ,, УМБАЛ-Бургас“ АД до президента на България, с копие до министър-председателя, министъра на здравеопазването, управителя на НЗОК и председателя на УС на БЛС. става ясно от писмо до Комисията за защита на конкуренцията, информира в-к „24 часа“.

Припомняме, че четирите частни болници и „УМБАЛ-Бургас“ АД поискаха в писмо до президента, премиера, здравния министър, управителя на здравната каса и председателя на лекарския съюз да бъде спряно заявеното в здравно министерство разширение на „Сърце и Мозък“ – Бургас.
Тогава ръководството на „Сърце и мозък“ нарече това обединение „картел“ и предприе съответно отсрещни действия.
Въпреки новото решение на УМБАЛ – Бургас, делото пред КЗК срещу останалите УМБАЛ – Бургас и несъгласни с искането на „Сърце и мозък“ болници е в ход, защото пример за тежко и уродливо нарушение на европейското право, застрашаващо самото съществуване на Европейския съюз за свободно движение на хора, услуги и капитали, вкл. свещеното право на избор на пациента, е създаването на картел за потискане на конкуренцията по качество.
Болниците в Бургас и общината се обединиха срещу намерението на „Сърце и мозък“

„Сърце и мозък“ сезира КЗК за бургаски болници, обявили се против разкриването на нови легла