Мобилен кабинет помага на пушачите в Стара Загора да откажат цигарите
На 31 май, по случай Световния ден без тютюнев дим в в Станционната градина на Стара Загора, ще бъде отворен мобилен кабинет за отказване от цигарите – съобщиха от общината.
В кабинета лектори от Регионалната здравна инспекция ще разясняват на децата и младежите опасностите на здравето, съдържащи се в тютюнопушенето.На децата и младежите лектори от Регионалната здравна инспекция ще разясняват опасностите на здравето, съдържащи се в тютюнопушенето.
В същия ден, от 10.30 часа ще се проведе и инициативата „Детска игроландия. С любов към България!“. За посетителите са предвидени забавления, игри с много движение за здраве и творчество. За децата са подготвени шест тематични пункта, през които те ще преминават с индивидуален маршрут след регистрация на място.
Сред акцентите в програмата са занимания, свързани с българските традиции, поговорки и стихотворения, спортни игри и предизвикателства, рисуване на лица в цветовете на българския флаг, фотобудка за снимки и среща с Николай Начев – Дино, познат на зрителите от „Игри на волята“. По време на празника децата ще имат възможност да се срещнат и с любими приказни герои, както и да се включат в специална зона за рисуване, подготвена за най-малките участници.
Шампионите от Боен клуб „Атила“ ще представят елементи от бойните изкуства, а за музикалното настроение ще се погрижат DJ Zhivko & Drums Bobo Petrov. Със свои изпълнения ще се включат и децата от Детско-юношеския танцов състав „Броеничка“ с ръководители Данаил Тодоров и Златина Александрова, които ще внесат още настроение и български ритъм в празничния ден. По време на инициативите желаещите ще могат да подкрепят финансово и благотворителна кауза в подкрепа на малкия Теди, за да проходи.