Коронавирус днес

Общо потвърдените случаи на COVID-19 в България към момента са 142, съобщи генерал-майор Мутафчийски по време на редовния брифинг на Националния оперативен щаб.
През последното денонощие има 30 нови потвърдени случаи на COVID-19. Сред тях: четирима в Добрич, те се лекуват в домашни условия, както и един пациент в Шумен – той е в инфекциозното отделение на местната болница, има кашлица и задух. Заразеният пациент в шуменската болница е пристигнал от Банско. Останалите нови регистрирани случаи са в София.
Статистиката към момента:
– При 142 потвърдени случаи досега 84 са мъже, а 58 са жени.
– Най-младият пациент е на 4 години, най-възрастният – на 81 години. Така средната възраст на засегнатите от коронавирус у нас е 42 години.
– Трима са починали досега.
Вече имаме трима излекувани – жена от София и двама пациенти в Плевен. Те ще бъдат освободени с 30-дневен болничен лист и няма да могат да напускат домовете си.
Във ВМА има двама пациенти със заплашваща дихателна недостатъчност, но все още не са интубирани. Ако е необходимо, това ще бъде направено. Останалите пациенти във ВМА са в средно тежко положение – с двустранни пневмонии, обясни Мутафчийски.
В „Пирогов“ продължава да е критично състоянието на пациент, който е интубиран.