Парамедиците – необходимост или просто евтин заместител на лекарите в линейките?

3 коментара

  1. Таня каза:

    Вие като пациент какво бихте предпочели – да чакате линейката три часа и да умрете междувременно, или тя да дойде на петата минута с човек, който няма да ви постави диагноза, а ще ви закрепи живота и ще ви закара до най-близката болница, къдет ще ви я поставят?
    В цяла Европа могат да ползват парамедици в линейките, само ние не можем.

  2. БЛАГОВЕСТА КАМЕНОВА КАМЕНОВА каза:

    Парамедиците са първа долекарска помощ Така че за Спешна помощ Парамедиците се справят чудесно

  3. Спешен медик каза:

    Линейките закъсняват поради некачествен тираж при приемане на повиквания от неподготвени за целта хора.Спешна п овощ обслужва всякакви повиквания-от вадене на кърлеж,обриви,кризи ,домашен патронаж до гърчове и коми.Всички ли ще ги транспортира и къде този заместител на лекаря????Докато не се приемат адекватни основателни повиквания парамедика не би могъл да се наложи,особено при филиалите.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *