„ДКЦ – Смолян“ с нов стар директор
Д-р Момчил Хубчев спечели конкурса за управител на „Диагностично-консултативен център – Смолян“ и ще продължи да ръководи дружеството.

Според официалните протоколи от 18 май 2026 г., известният смолянски ендокринолог и магистър по здравен мениджмънт е класиран на първо място в надпреварата, обявена от МБАЛ „Д-р Братан Шукеров“.
Конкурсът бе обявен през април от д-р Марин Даракчиев – изпълнителен директор на МБАЛ „Д-р Братан Шукеров“ в Смолян, към която ДКЦ – Смолян е дъщерно дружество.
Д-р Хубчев е завършил Медицинския университет в София през 2000 г. Същата година започва работа в МБАЛ-Смолян, където работи и до днес. През 2007 г. придобива специалност „Вътрешни болести“, а през 2017 г. – специалност „Ендокринология“. Има завършена магистратура по „Здравен мениджмънт“ в Медицинския университет в София.
Той е началник на Отделението по ендокринология на МБАЛ „Д-р Братан Шукеров“ в областния град.