ТРУС В ЛОНДОН: Британският здравен министър хвърли оставка и обяви война на премиера Киър Стармър!
Британското правителство се разтресе из основи, след като министърът на здравеопазването Уес Стрийтинг подаде шокираща оставка в четвъртък вечерта, нанасяйки съкрушителен удар върху авторитета на премиера Киър Стармър, предава Ройтерс BBC News.

В безпощадно писмо до нацията Стрийтинг обяви, че е загубил всякакво доверие в ръководството на правителството, и директно обвини министър-председателя за „вакуума във властта“ и историческия крах на Лейбъристката партия на местните избори миналата седмица The Guardian.
„Там, където страната спешно се нуждае от визия, в момента има вакуум. Дневният ни ред е без посока“, отсича Стрийтинг в писмото си. Той предупреди, че ако Стармър остане на поста си, партията е изправена пред „екзистенциална заплаха“ от възхода на националистическите сили и партията Reform UK на Найджъл Фараж.
Оставката отприщи масов партиен бунт. Стрийтинг е четвъртият министър, който напуска кабинета през последните дни, а над 80 депутати вече открито настояват за оставката на премиера. На заден план се подготвя светкавичен план за вкарването на кмета на Манчестър Анди Бърнам в парламента, който да оглави атаката за премиерския стол.
Киър Стармър изрази съжаление за напускането на здравния министър, но категорично отказа да се оттегли, декларирайки, че ще се бори докрай за поста си. Политическите анализатори на Острова обаче са единодушни: дните на премиера на Даунинг стрийт 10 вече са преброени.