Неонатологичното отделение на МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ – Монтана отбеляза своята 40-годишнина
Неонатологичното отделение на Многопрофилната болница за активно лечение „Д-р Стамен Илиев“ – Монтана отбеляза своята 40-годишнина с научна конференция, на която присъстваха лекари-специалисти по неонатология, детска кардиология, хирургия, генетика, хранене и педиатрия.

Научно-практическата конференция по неонатология, която събра над 200 специалисти от страната, се проведе на 21 март в конферентната зала на хотел „Житомир“ под патронажа на МБАЛ – Монтана. При откриването на конференцията вълнуващо дефиле направиха пораснали деца, преминали през грижите на отделението на болницата в Монтана. Благодарност към лекарите бяха изпълнения на солисти от вокално студио „Детски смях“ към Обединен детски комплекс „Ние, врабчетата“ и тематична драматизация на възпитаници на 7-о средно училище „Йордан Радичков“ в Монтана.
Болницата в Монтана е най-голямата в Северозападна България. Идеята за отбелязването на годишнината е на завеждащия отделението по неонатология на д-р Антоанета Блажева.

„Минахме през много препятствия. Както нямахме окомплектованост от апаратура, така и кадрите липсваха, бяха много малко. Сега мога да кажа, че отделението е страхотно, окомплектовано с апаратура, консумативи и персонал – млад персонал, ентусиазиран, който работи емоционално„.
Пред лекарската аудитория застана доцент д-р Ралица Георгиева, началник на клиниката по неонатология в специализираната детска болница „Проф. д-р Иван Митев“ в София. „С колегите от отделението по неонатология в Монтана работим съвместно при лечението на сложни казуси с деца“, сподели д-р Георгиева.
Всеки един от тези лекари е дал частица от своя живот, за да се появи на бял свят малко човече, често нуждаещо се от много грижи. Д-р Таня Праматарова е началник на отделението по неонатология на болница „Д-р Иван Селимински“ в Сливен.
„Да посрещнеш новия живот е ново начало и за самите нас всеки път“.
Кметът на Монтана Златко Живков връчи Почетната значка на Община Монтана на д-р Антоанета Блажева. Отличието е признание за дългогодишната и работа, високия професионализъм и приноса ѝ за развитието на здравеопазването на най-малките деца, родени в болницата в Монтана.
Целия репортаж на Любо Андреев в предаването „Преди всички“ чуйте в звуковия файл.