С внушително мнозинство Общинският съвет в Бургас утвърди д-р Благомир Здравков за управител на Детската болница на Бургас
С внушително мнозинство Общинският съвет в Бургас утвърди д-р Благомир Здравков за управител на Детската болница на Бургас! На сесията днес д-р Здравков представи в резюме програмата си за управление на лечебното заведение през следващите 3 г.

„Кандидатствах за управител на детската болница в Бургас защото считам, че имам опит в подобна структура. За мен тази болница е една от най-смислените здравни инвестиции. Както и заради моята лична кауза – че всяко дете има нужда от качествена педиатрична помощ“, смята д-р Здравков.
Ето какво каза още новоизбраният управител пред общинските съветници, които го поздравиха и му пожелаха успех:
Мисията, която съм си поставил е изграждане на система за своевременна, качествена и безопасна детска помощ за децата на Бургас и региона
Детето пациент трябва да е в центъра на системата, това е световно утвърден модел
Eдна от целите ми е новата детска болница да бъде утвърдена като стратегически и водещ педиатричен център за Югоизточния регион