Още две болници с нови „стари“ директори
Още две болници запазиха досегашните си директори. Начело на Д-р Васислав Петров остава наяело на МБАЛ-Сливен остава, а д-р Явор Днренски – на МБАЛ-Перник, реши МЗ.

Д-р Васислав Петров спечели директорскоо място без конкуренция. Успешно завърши конкурса за попълване на борда на областната болница и Ивайло Димитров. Той ще заеме позицията на независим член, а като представители на държавата са допуснати д-р Златка Атанасова и Веселина Мутафчийска.
Д-р Явор Дренски също спечели шефския стол на МБАЛ „Д-р Рахила Ангелова“ в Перник без конкуренти. В средата на миналата година той пое управлението на лечебното заведение, след като предшественикът му Емил Ненков подаде оставка.
Представител на държавата в ръководството на пернишката болницата ще бъде проф. Красимир Гигов. На позициите за независими членове на ръководството на третия етап на консурса са допуснати Станислав Николов и д-р Атанас Петков.
Това не е първият конкурс за
смяна на бордовете на държавните болници. В не малко от случаите обаче те завършват с назначаване на старите диоректори. Миналата седмица на поста си остана и директора на „Св. Анна“ в София – д-р Слави Близнаков. Очаквате се резултатите за шеф на УСБАЛО.