Медицинските специалисти – за единство в съсловието
Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи, Българската асоциация на помощник-фармацевтите (БАПФ) и Българският съюз на лекарските асистенти/фелдшери категорично се разграничават от всякакви опити на злепоставяне и противопоставяне на съсловията в здравеопазването.

Трите асоциации считат, че всички, които са избрали за свое професионално поприще опазването на човешкото здраве, са в еднаква степен отговорни за спазването на етичните норми и защитата на професионалния престиж и достойнство на работещите в сектора.
„…Заемаме тази позиция, защото сме провокирани от дълбоко неетични внушения относно нашия професионализъм, знания и умения и призоваваме държавните институции да стартират дългоочаквания процес на реформи, насочени към постигането на баланс на интереси в сектора, се посочва в съвместната позиция.
Те се надяват в най-близко бъдеще да бъде поставено началото на законодателни промени, съобразени с добрите европейски практики и медицински стандарти.
Категорични сме, че този процес трябва да започне веднага, защото негативите от дисбалансите в системата са очевидни и се увеличават с всеки изминал ден“, допълваат асоциациите.