Робърт Ф. Кенеди младши е новият здравен министър на САЩ
Робърт Ф. Кенеди младши положи клетва като министър на здравеопазването на президента Доналд Тръмп, след като американският Сенат снощи утвърди кандидатурата му, предаде БТА, позовавайки се на Асошиейтед прес.

По този начин популярният скептик по отношение на ваксините получи контрола върху федерални разходи в размер на 1,7 трилиона долара, отправянето на препоръки относно ваксини и безопасност на храни, както и върху програмите за здравно осигуряване на около половината от хората в САЩ.
Почти всички републиканци подкрепиха избора на Тръмп въпреки някои колебания относно възгледите на Кенеди за ваксините. Демократите единодушно се противопоставиха на неговото назначение. Той бе одобрен от Сената с 52 гласа „за“ срещу 48 гласа „против“.
Сенаторът от Кентъки Мич Макконъл, който е боледувал от полиомиелит като дете, беше единственият гласувал „против“ сред републиканците. Той отказа да подкрепи и избраниците на Тръмп за шеф на Пентагона и директор на националното разузнаване.
Останалите републиканци обаче подкрепиха визията на Кенеди националните агенции за обществено здраве в САЩ да се съсредоточат върху борбата с хроничните заболявания като затлъстяването.