Ковид-19 – в 5 области новизаразени
6 са новите заразени – ръст от 2 спрямо предходния отчет, когато имаше 4 случая. За последното денонощие са направени общо 295 теста (PCR и антигенни), което е с 41 по-малко спрямо 336 проби при предишния отчет. Така процентът се променя от 1,19% на 2,03%.

Само в 5 области – Варна, Русе, Смолян, София-град и София-област има открити случаи. В останалите 23 области няма регистрирани нови заразени.
Общо потвърдените случаи са 1 339 501.
Активните случаи се увеличават и вече са 8124 – с 4 повече.
Броят на хоспитализираните лица е 176 – с 1 по-малко (няма новопостъпилите, един е изписан от болница). Пациентите, настанени в интензивни отделения, са 35 – без промяна на дневна база. Именно заетостта на интензивните легла е един от основните критерии за затягане на мерките у нас, а не както досега броят заразени лица или активните случаи.
2 са официално регистрирани като излекувани в последния отчет, като така общата бройка вече е 1 292 640. За 12-о поредно денонощие няма отчетен смъртен случай. Така броят на загубилите битката с вируса в България остава 38 737.