Проф. Димитър Петков е новият Началник на Клиниката по сърдечна хирургия в УМБАЛ „Проф. д-р Александър Чирков“
Проф. Димитър Петков е новият Началник на Клиниката по сърдечна хирургия в УМБАЛ „Проф. д-р Александър Чирков“. Проф. Димитър Петков е с най-добър резултат в конкурса за директор на лечебното заведение. Това показват окончателните резултати от проведеното състезание, публикувани на уебстраницата на Министерството на здравеопазването.

Той е класиран на първо място, пред настоящия директор на болницата проф. Валентин Говедарски, бившия директор на лечебното заведение проф. Николай Димитров. Четвърти е доц. Румен Илиев от Отделението за оперативно лечение на вродени сърдечни малформации.
Така болницата ще бъде оглавена от проф. Димитър Петков.
Представителят на държавата в Съвета на директорите пък ще е Надежда Бранковска-Кирилова, която печели конкурса в състезание с д-р Димитър Петров.
Припомняме, конкурсът за директор на УМАЛ „Проф. д-р Александър Чирков“ бе обявен след средата на февруари, само няколко месеца след избора на проф. Говедарски – също след проведен конкурс – за шеф на лечебното заведение.