Великобритания e обезпокоена от поредната смърт на дете с бактериална инфекция
Властите във Великобритания са изключително разтревожени от големият брой смъртни случаи от бактериална инфекция, причинявана от Стрептококи от групата А. Последната 9-та жертва е 5-годишно момиче от Белфаст. Обикновено досега годишно е имало не повече от 3-4 смъртни случаи.

Властите съобщават и починало скоро 12-годишно момче от Лондон.
От Агенцията за здравна сигурност заявиха, че не коментират отделните случаи, но по повод на починалото в Лондон момче, те отбелязаха, че за първи път е пострадал ученик от по-горните курсове на обучение.
Държавният секретар по образованието на Обединеното кралство Ник Гиб каза, че на децата могат да се дават антибиотици, за да се спре разпространението на инфекцията инфекция в училища, засегнати от Strep A. Gibb заяви, че употребата на антибиотици е опция и въпросът беше повдигнат в Камарата на лордовете вчера.
Вчера председателят на Консервативната партия Надим Захауи, бивш министър на здравеопазването, заяви, че е необходимо родителите да бъдат изключително бдителни и при симптоми от рода на температура, треска, главоболие, обриви и възпалено гърло с гнойни полипи, да търсят незабавно медицинска помощ.
По принцип става дума за симптоми, свързвани със заболяването скарлатина при децата. Медицинските данни показват, че случаите на скарлатина остават много по-високи от очакваното по това време на годината. Отчетени са 851 случая през седмицата от 18 до 25 ноември, като средно за предишните години по същото време е имало по около 186 случая.
Има предположения, че инфекцията се причинява от бактерии, които са станали резистентни към антибиотиците.
1 Отговор
[…] Поредната смърт на дете с бактериална инфекция във Вел… […]