Ковид-19: Едва 53 нови болни, ваксиниране в Кюстендилско, с техника срещу стреса
Новите случаи на заразени с коронавирус са 53 – положителни са 1,3% от направените 4377 тестове, сочат данните на Единния информационен портал.
3176 души са хоспитализирани, 359 от които са в интензивни отделения.
Починалите за изминалото денонощие са петима, а като излекувани са отчетени 178.
Разпределението по области по настоящ адрес на лицата е, както следва: Благоевград – 2; Варна – 8; Враца – 1; Кюстендил – 1; Пазарджик – 2; Перник – 1; Плевен – 1; Пловдив – 3; Разград – 2; Русе – 4; Силистра – 2; Сливен – 1; Смолян – 1; София град – 17; Стара Загора – 2; Търговище – 1; Хасково – 1; Шумен – 2; Ямбол – 1.
Общо 418 274 са потвърдените към момента случаи на новия коронавирус у нас, като 20 075 от тях са активни. 380 537 са излекуваните лица, 178 от които са регистрирани през изминалото денонощие.
Към момента у нас в лечебни заведения за болнична помощ се намират общо 3 176 пациенти с доказана коронавирусна инфекция. 359 от тях са настанени в интензивни отделения или клиники.
1 353 249 дози от ваксините срещу COVID-19 са поставени у нас към момента. 5 045 от тях са приложени през последните 24 часа.
Според Националната информационна система медицинските служители, при които е констатиран новият коронавирус у нас, са общо 13 405. През последното денонощие не са регистрирани нови случаи.
В Кюстендил върви кампания по ваксиниране на заетите в туристическия бизнес и се организират срещи с медиаторите в ромските махали относно имунизацията, обявиха от РЗИ.
Освен на заетите в туристическия бранш и по ромските квартали на срещата е коментирана и възможността да се прави ваксиниране и на ГКПП със Северна Македония – така, както го направиха на два от пунктовете в област Благоевград с Фондация „Българска памет“.
Възможностите за справяне със стреса на работното място е основната информация, от която имат нужда медицинските специалисти, работещи в областта на хематологията. Това показват данните от анкета, проведена сред членовете на Българското медицинско сдружение по хематология.
Допитването е направено в рамките на информационната кампания за злокачествените заболявания на кръвта „Иновация за живот“, партньори в която са Българско сдружение „Лимфом“, Асоциацията на научноизследователските фармацевтични производители в България и БМСХ. В анкетата взеха участие около 1/3 от членовете на дружеството (46 души – специалисти и специализанти по хематология, онкология, фармакология, онкохематология, клинична микробиология, биология и др.).
Целта на допитването бе да се установят нуждите на медицинските специалисти, свързани с професионалното им и личностно развитие, след което да бъдат организирани специални обучения за тях.