Ковид ваксина за животни регистрира Русия
Русия регистрира първата в света ваксина срещу Ковид-19 за животни. Лекарството „Kaрнивак-ков“ е включено в регистъра на лекарствата за животни на Роселхознадзор. Предназначен е за ваксинация на месоядни животни: животни с козина, кучета и котки.

„Ваксината срещу коронавирусна инфекция (COVID-19) от месоядни животни, сорбирано инактивирана„ Karnivak-Kov “, разработена от Федералния център за здраве на животните (FSBI„ ARRIAH “), подчинена на Роселхознадзор, е регистрирана в Русия. Това е първото и в момента единственото профилактично лекарство срещу COVID-19 за животни в света “, цитира ТАСС Савенков.
Масовото производство на ваксината може да започне през април, каза той.
„Клиничните изпитания на ваксината започнаха през октомври 2020 г., лекарството беше тествано върху кучета, котки, арктически лисици, норки, лисици и други животни. Според Савенков животните са развили антитела срещу коронавирус в 100% от случаите. Продължителността на имунната защита, разработена по този начин, все още не е точно установена, този въпрос продължава да се изучава. „Днес тази цифра е поне шест месеца“, каза служителят.
Регистърът на лекарствата на Роселхознадзор показва, че ваксината е предназначена за предотвратяване на коронавирусна инфекция (COVID-19) при животни с козина, кучета и котки. Той ще се произвежда в опаковки за 1, 50, 100 и 200 дози. Регистрационен номер – 12-1-9.21-4744 # PVR-1-9.21 / 03625.
3 коментара
[…] Ковид ваксина за животни регистрира Русия […]
[…] Ковид ваксина за животни регистрира Русия […]
[…] Ковид ваксина за животни регистрира Русия […]