3000 лв. заплата за санитар в „Пирогов“!
„В момента в „Пирогов“ се търсят 80 души санитари. Заплатата е 3000 лв.“ Това сподели главният държавен санитарен инспектор доц. Ангел Кунчев, в студиото на „Лице в лице“.

„Нямаме никакви съмнения за смъртността от Ковид-19. Три пъти и половина се е увеличила смъртността през последния месец, в сранение с последните 5 години, това се дължи само на пандемията“, каза доц. Кунчев.
Според него грипът тази година може да закъснее, но това ще се разбере през декември-януари. Доц. Кунчев сподели още, че вече се изследват серуми от всички краища на страната, които навеждат на мисълта, че крупът хем ще закъснее, хем ще протича по-леко.
„Лошото при ковид, че той има някои характеристики, които го отличават в неприятна посока – и по-видока 3,5-4 пъти смъртност, в някои страни и 5 пъти. Вече като чуя, че го сравняват с лек грип и си мисля тези хора гледат ли някаква статистика или си говорят така каквото им падне„, коментира инспекторът.
Що се отнася до влизащите от утре в сила ограничителни мерки, доц. Кунчев е на мнение, че резулатът от тях ще стане видим след десетина дни – ще намалеле заболеваемостта и смъртността, а това ще ни позволи да преживеем една нормална Коледа.