В печата днес: Пред всяка болница пункт, болните – в базите на НОИ, пациентите

„Премиерът Борисов разпореди на министъра на здравеопазването пред всяка болница у нас, както държавна, така и частна, да се организират изнесени пунктове, в които докараните пациенти бързо да бъдат диагностицирани и насочени към необходимата им медицинска помощ, пише в-к „24 часа. По-нататък в наставленията си премиерът казва: „Ползвате всичко – пожарни, полиция, облеклата. Ананиев е подсигурил абсолютно всичко финансово, което е необходимо. Лекарства – всякакви видове за всякакви болни. Всичко това трябва да се прави незабавно“. Министър-председателят добави също, че е важно българските граждани да бъдат информирани, че ако са били контактни на лица с COVID-19, следва да се самоизолират незабавно.
„Призовавам пациентите, които имат насрочени процедури, да не стоят вкъщи заради страх от коронавирус, а да си направят планираното. Тук става въпрос за операции, за химиотерапия. Няма пациент при нас, който да е върнат, а да се нуждае от лечение, категоричен бе директорът на Александровска болница.“ Това пише в-к „Дума“, цитирайки директора на Александровска болница проф. Борис Богов. „Хората се страхуват, чувстват се по-сигурни, ако са в болница, отколкото ако са вкъщи. Затова толкова много звънят на 112 и търсят помощ“, пише още ежедневникът.
„Болните да се настаняват в базите на НОИ и здравното министерство“, пише на първа страница в-к „Телеграф“, коментирайки нарежданията на премиера Борисов.