В печата днес: Електронно здравеопазване ще има, ама друг път, Ковид-19 и икономиката, схемата с фалшивите болнични

Темата „Covid-19“ присъства на страниците на всиаки всекидневници – всички пишат за евентуалното удължаване на извънредната обстановка до края на септември, изданията публикуват и различни материали, обвързани с Covid-19.
„Пандемията сви потребителските кредити с над 400 млн. лева“, пише „24 часа“, като се позовава на данни от БНБ, а „Монитор“ извежда, че „Covid кризата изпразни базите на властта, резервациите наполовина“.
На страниците на „Труд“ четем, че: „По 3 660 лева на човек искат екскурзоводите“ за „6 месеца без работа заради Covid-19“, уточнява публикацията.
„Електронно здравеопазване ще има, ама друг път“ е заглавие на в-к „Сега“.
„Ще направя нужното в 2015 г. всички да имаме електронно досие, електронна здравна карта и електронна рецепта”, Петър Москов, новоизбран здравен министър
„Вероятно до края на годината ще има електронна рецепта“, март, 2019 г., Кирил Ананиев, здравен министър
„Електронната рецепта ще е готова до края на годината“, август, 2020, Костадин Ангелов, здравен министър
С такива сладки приказки залъгват в последните години пациентите поредица от здравни министри““ пише „Сега“ и коментира, че на здравната система хич не ѝ върви с електронното управление. „Още от зората на новия здравен модел и скандала с „АремисСофт“ покрай информационната система на НЗОК до ден днешен електронното здравеопазване е жертва на постоянно отлагане, работа на парче, хаос с внедряването на единични решения.“
„Пловдивски лекар е обвинен за издаване на фалшиви болнични в схема, по която НОИ е ощетен с над 100 000 лв., съобщиха от прокуратурата и МВР. Медикът е издавал документите на фиктивни работници във фирма, регистрирана в Харманли. Той е задържан вчера и освободен срещу парична гаранция от 30 000 лв. Собственикът на фирмата с „професионалните болни“ е обявен за общодържавно издирване“, информира още в-к „Сега“.
