Проф. Люк Монтание: Историята с рибния пазар и Sars CoV-2 е красива приказка, която не отговаря на реалността
Светът буквално прилича на разбунен кошер по темата за изкуствения произход COVID-19. Стрелите на съмнението и спекулациите летят директно към Китай, за който се твърди, че „провежда странни експерименти“ в лабораторията в Ухан и че вероятно началото на епидемията е резултат от „изтичане“ на вируса оттам. Люк Монтание, Нобелов лауреат за откриването на ХИВ ретровируса, сподели своите убедителни аргументи в тази посока в интервю с друг учен, д-р Жан-Франсоа Лемуйн.

Нобеловият лауреат заяви, че коронавирусът, отговорен за пандемията, най-вероятно е изкуствено създаден в търсене на ваксина срещу СПИН, но случайно е бил освободен от китайска лаборатория в Ухан. Според Монтание това вероятно се е случило през последната трета на 2019 г.
Проф. Монтание, който пръв успя да декодира ХИВ генома, се интересува от коронавируса, още преди той да предизвика пандемията. За целта той поканва за съвмстна работа математика Жан-Клод Перес, специалист по изчислителна биология.
„Индусите първи разкриха тайната на вируса“
Люк Монтание сподели, че Индия и нейните учени са първите, които са разшифровали генома на новия вирус – до най-малките детайли от последователността на неговата РНК.
„Те анализираха генома и показаха, че в пълния геном на този коронавирус има последователност от различен вирус и – това беше изненада за мен – беше последователност имунодефицитен вирус (СПИН). Те (индийците) публикуваха, или по-скоро се опитаха да публикуват резултатите от своята работа, но бяха принудени да дезактивират анализа си, да го изоставят, оказвайки се под огромен натиск. Никой не иска да погледне истината в очите“. (Критици на хартия, публикувана и след това изтрита от индийски изследователи, твърдят, че са цитирали такива незначителни сегменти от COVID-19 РНК като пример, че сходството може да бъде открито в масата на други вируси – МК).
Проф. Монтание е категоричен, че спонтанната поява на вирус, косещ участици от генома на ХИВ в себе си е невъзможно. „Не. Ако Вие искате в генома на коронавируса да има участици с последователността на имунодефицитния вирус, трябва да разполагате с подходящи инструменти на молекулно ниво, това не може да се случи естествено. В това трябва да се включи служител на лабораторията. Преди години за това се изисква много висока квалификация, подобна манипулация не беше по силите на всеки Но от няколко години този процес значително се опростява…“
„Историята на рибния пазар е красива приказка, но не съответства на реалността, твърде малко вероятно е такъв вариант на развитие на събитията. Всъщност те имаха вируса, който се среща при прилепите, работиха върху него, модифицираха го.“
Проф. Монтание изказа предположение за целта, с която е създаден химерният коронавирус. Най-правдоподобната му се струва хипотезата за производството на ваксина срещу инфекция с вируса на човешкия имунодефицит. „Те искаха да направят ваксина срещу ХИВ, използвайки коронавирус. Коронавирусът може да бъде отслабен, за да не застраши здравето (живота) и в този случай той се използва като вектор (носител) за антитела на вируса, причиняващ СПИН. И така в крайна сметка може да се превърне във ваксина. “ Но в един момент нещо се обърка, учените от Ухан „не разбираха съвсем, че все още има фактор на природата и тя не търпи, когато правят нещо, което противоречи на нейната логика“.

Индийските учени: Приликите в геномите на 2019-nCoV и ХИВ не са случайни
Природата, рано или късно, сама ще убие COVID-19, но може да ѝ се помогне.
Според проф. Мантание доказателства, в подкрепа на гореказаното е фактът за наличието на много мутации на коронавируса. „Тези части от генома на ХИВ, които са поставени изкуствено в коронавируса, са причина природата да се опитва сама да се „ „отърве“ от тях. При предаване на вируса се от един пациент на друг, „поставените“ части в генома, стават все по-малки. “
Според учения, дори и да не направим нищо, в крайна сметка всичко ще се върне към нормалното. Но това нормализиране ще доведе до много смъртни случаи. „Можем да ускорим процеса на връщане към нормалното, използвайки принципа на РНК интерференция, унищожавайки РНК последователността на този вирус, дори ако човек вече е заразен“, каза Монтание.
За да изразим мнението си за речта на Люк Монтание, помолихме професора, член-кореспондент на Руската академия на науките, главен изследовател в Института по молекулярна биология VA Енгелхард РАН, служител на Федералния изследователски център за изследвания и развитие на имунобиологични препарати, наречен на М. П. Чумакова. Петър Чумакова.
– В Китай учени от лабораторията Ухан участват активно в разработването на различни варианти на коронавирус повече от 10 години. Нещо повече, те направиха това, уж не с цел да създадат патогенни варианти, а да проучат тяхната патогенност. Те направиха абсолютно луди неща, по мое мнение, например: вложки в генома, които дадоха на вируса способност да заразява човешките клетки. Сега всичко това е анализирано. Картината на възможното създаване на сегашния коронавирус бавно се очертава.

7 Отговори
[…] че изводите на проф. Люк Монтание не са безпочвени, а са много сериозни подозрения. Рано […]
[…] Проф. Люк Монтание: Историята с рибния пазар и Sars CoV-2 е к… […]
[…] Проф. Люк Монтание: Историята с рибния пазар и Sars CoV-2 е к… […]
[…] включително лисици, прасета и прилепи. Хипотезата, че пазарът Хуанан в Ухан е източникът на заразата, бе опровергана от последното проучване, съдържащо […]
[…] Проф. Люк Монтание: Историята с рибния пазар и Sars CoV-2 е к… […]
[…] Проф. Люк Монтание: Историята с рибния пазар и Sars CoV-2 е к… […]
[…] Проф. Люк Монтание: Историята с рибния пазар и Sars CoV-2 е к… […]