Синдикат на българските медицински специалисти – новият синдикат

Медицински сестри у нас регистрираха свой синдикат, в който ще членуват още акушерки, физиотерапевти и фелдшери. Това съобщи Мая Илиева на пресконференция вчера. Новата структура ще носи името Синдикат на българските медицински специалисти и ще има за цел да защитава правата на сестрите и да им даде представителност пред институциите.
„Изградихме структура, която да ни защитава, тъй като знаете, че протестите ни не бяха подкрепени от казионните синдикати“, каза Мая Илиева.
Въпреки, че очаква национално-представителните профсъюзи да не им подадат ръка, Илиева смята, че сега ще им се наложи да седнат на една маса и да разговарят. Ако не ни чуят, ще се наложи освен към протести, да преминем и към ефективни стачни дейности, допълни тя.
Борим се за премахването на всички корупционни схеми в здравеопазването. Нашата 10-месечна борба беше преминала през всякакви метаморфози и накрая роди нещо, на което обстоятелствата ни принудиха – изградихме структура, която да ни защитава пред институциите. По такъв начин съпредседателят на Асоциацията на физиотерапевтите в България Бойка Анастасова представи новоучредения синдикат на медицинските специалисти, по време на пресконференцията в БТА.
Синдикатът вече има своя структура в Сливен. Организацията си поставя за цел да достигне национална представителност. Първата изява ще бъде на 15 декември на протеста пред МС. Протестиращите ще настояват за лична среща с премиера Бойко Борисов.