Пожар в „Пирогов“ има жертви

Рано тази сутрин – към 4 часа – на територията на УМБАЛСП „Пирогов“ е избухнал пожар, който е взел две жетрви. 100 душа са евакуирани, а 15 души, сред коити и двама полицаи, са обгазени.
Причината за пожара е избухванети на кислородна бутилка в стая във Второ вътрешно отделение, в които се намират тежко болни, а в повечето случаи и неподвижно болни. Загиналите са именно такива – двама тежко болни – на 55 и 68 г., неподвижни и на командно дишане. След избухването на кислородната бутилка се е срутила стана в стаята, а малко след това лумнал пожарът.
Сигналът за инцидента е получен в оперативния център на Столичната пожарна. Незабавно към мястото на инцидента са изпратени 12 пожарни екипа, аварийно-спасителен екип и автомеханични стълби, които успели да локализират и потушат огъня около 25 минути след избухването му, предаде НОВА тв.
На мястото на инцидента са пристигнали министърът на здравеопазването Кирил Ананиев и зад.-директорът на лрчебното заведение проф. Николай Габровски. За LexMedica News проф. Габровски сподели, че положението е овладяно, няма опасност от подновяване на пожара, а евакуираните болни са настанени в други отделения.
Изключва се вероятността да се касае за терористичен или друг недобронамерен акт.
1 Отговор
[…] Пожар в „Пирогов“ има жертви […]