Държавата и промените в Наказателния кодекс трябва да гарантират сигурността на медиците, а не охраната
Снимка: Bulgaria ON AİR
Държавата и промените в Наказателния кодекс трябва да гарантират сигурността на медиците, а не охрата. Това каза адв. д-р Мария Петрова, адвокат по медицинско право пред Bulgarıa ON AİR, в разговор за сигурността на българските медици, особено на работещите в Спешна помощ.
Адв. Петрова коментира, че голяма част от българските лекари работят в постоянна несигурност за здравето и живота си и че според нея, не камерите и паник-бутона ще ги защитят.
„Ние имаме достатъчно много лекари, които работят и чийто живот е поставен всеки ден под опасност. Било защото са в нечий чужд дом, било защото пътуват в линейка и някои не спазват режима за движение и не пускат линейката. Абсурдно е ако смятаме, като назначим охрана, ще можем да предпазим системата.“
„Факт е, че това нещо се регулира от държавата и промените в Наказателния кодекс, когато приехме нападението върху лекар за по-тежко наказание, ние очаквахме, тази промяна да гарантира, че лицата, които си мислят, че лицата, които си мислят да направят такова нещо, превантивно ще бъдат възпрени.“
„Лицата, които посягат на медици или са криминално проявени, или са от такава прослойка на обществото, която не се повлиява от условната присъда и тя не може да ги превъзпита“, каза тя.
Целият разговор тук (видео)
Затваря ли си държавата очите пред престъпленията с малолетни родилки
1 Отговор
[…] Държавата и промените в Наказателния кодекс трябва да … […]