Сагата с „отровената“ вода на София приключи без оставки и съд
Депутатът от „БСП за България“ Таско Ерменков, който преди няколко дни взриви социалните мрежи с писанието си, че водата на София е отровена и предизвика паника и страх сред населението, вчера се извини на гражданите, на които е създал неудобства.
На 19 май 2018 г. в пост във фейсбук, г-н Ерменков изрази страховете си, че водата на София е отровена и негодна за пиене. Постът му бързо се разпространи в социалните мрежи и вдигна на крак Столична община, „Столични води“ и Столична РЗИ. На извънредна пресконференция в неделя, 20 май, главният държавен инспектор, д-р Ангел Кунчев, горещо ивери гражданите на столицата, че пият една от най-добрите води в Европа, която се проверява повече от 140 000 годишно, преди да се подаде по водопроводната мрежа.
„Ние имаме една от най-добрите води от европейските столици. Обикновени ни слагат в петицата, шестицата. И то по съвсем ясни показатели за чистота и качество“, увери д-р Ангел Кунчев.
Вчера в парламента се чуха искания за оставка на Таско Ерменков, поради създадената от него дезинформация на населението. Депутатът обаче се изплъзна, заявявайки, че е гор=тов да се извини на гражданите, ако им е създал главоболия.